فهرست موضوعات این برگه
ورق کامپوزیت چیست؟
    9 دقیقه زمان مطالعه
   May 9, 2022

قیمت ورق کامپوزیت | خرید ورق کامپوزیت

با درود بر شما بازدیدکننده گرامی، امروز قصد داریم تا باهم چند مبحث مهم درباره یک محصول منحصر به فرد یعنی ورق کامپوزیت رو دربارش توضیحات کلی بدیم همچنین درباره قیمت ورق کامپوزیت فروش ورق کامپوزیت و انواع آن، با کاربردهای مختلف و ابعاد ورق کامپوزیت. خب ابتدا میریم سراغ یک تعریف کلی که اصلا ورق کامپوزیت چیه؟

ورق کامپوزیت چیست؟

پوشش نمای کامپوزیت ساختمان با پانلهای بزرگ یا کوچک آلومینیومی در ابعاد دلخواه به ضخامت 4 میلیمتر و متشکل از دو لایه ورق آلومینیوم و هسته داخلی از پلی اتیلن و یا مواد معدنی ضد حریق و پوشش رویه از جنس رزین PVDF دارد و اصطلاحاً ورق آلومینیوم کامپوزیت ACP  بهش گفته می شود.

ورق کامپوزیت با توجه به ضخامت، نوع آلیاژ آلومینیومی لایه ها، نوع رنگ بکار رفته در پوسته بیرونی و نوع مواد بکار رفته در لایه میانی تنوع وسیعی را به ورق های مذکور می دهد که هر کدام از انواع آن کیفیت و کاربرد معینی را دارد.

ورق کامپوزیت چیست؟
عکس نمای کامپوزیت زیبا

لایه های ورق کامپوزیت

 1. پوشش محافظ ضد خش
 2. چسب عایق ضد خش
 3. لایه رنگ PVDF
 4. ورق آلومینویم
 5. چسب
 6. لایه پلی اتیلن
 7. چسب
 8. ورق آلومینیوم
 9. لایه رنگ پلی استر

مشخصات ورق کامپوزیت و خصوصیات

مقاومت بالا نسبت به تغییرات آب و هوایی محیطی از جمله ( رطوبت، حرارت و اشعه uv خورشید ) یکی از برجسته ترین خصوصیات ورق کامپوزیت در مقابل شرایط نامساعد محیطی است. در کشورهای گرمسیر و مرطوب ورق کامپوزیت بی رقیب می‌باشد. به دلیل وجود پلی اتیلن فشرده در مرکز دو لایه آلومینیوم، ورق کامپوزیت آلومینیوم بهترین عایق حرارتی است که باعث صرفه جویی در اتلاف انرژی در ساختمان می شود.

همچنین بخاطر سطح صاف و صیقلی برای آلومینیوم، اشعه نور خورشید را منعکس می کند و کمترین حرارت را از اشعه خورشید جذب می نماید. همچنین ورق آلومینیوم از مقاوم ترین فلزات در مقابل رطوبت می باشد و زنگ نمی زند و تغییر رنگ آن در مقابل سایر مصالح ساختمانی نما کمتر می‌باشد.

قیمت ورق کامپوزیت
عکس نمای کامپوزیت زیبا

قیمت ورق کامپوزیت

قیمت تمام شده این محصول به موارد زیادی بستگی دارد که از جمله این موارد می توان به برند مورد استفاده،نوع طرح ورق،ضخامت ورق کامپوزیت، و نوع آن اشاره نمود همچنین ویژگی زیر نیز در قیمت ورق کامپوزیت تاثیر می گذارند. 

 1. ورق کامپوزیت با رنگ پلی استر ارزان تر از ورق کامپوزیت با رنگ PVDF است
 2. ورق کامپوزیت PVDF ارزانتر از ورق کامپوزیت نانو می‌باشد
 3. ورق کامپوزیت نانو ارزانتر از ورق شاین می‌باشد .
 4. ورق کامپوزیت شاین ارزانتر از ورق کامپوزیت طرح دار می‌باشد .

اگر میخواید قیمت روز ورق کامپوزیت را بپرسید میتوانید به شماره تلفن 09122448082 مهندس اصلانی تماس بگیرید.

انواع ورق کامپوزیت

 1. ورق کامپوزیت ضدحریق
 2. ورق کامپوزیت PVDF یا مخصوص نمای بیرون
 3. ورق کامپوزیت PE یا مخصوص نمای داخلی ساختمان
 4. ورق کامپوزیت لانه زنبوری
 5. طرح سه بعدی
 6. نانو هایگلس
 7. شاین
 8. اکونومی
 9. آنتی باکتریال

انواع طرح ورق کامپوزیت

 1. طرح ساده
 2. طرح برس خورده
 3. طرح چوب
 4. طرح آینه
 5. طرح فلز
 6. طرح سنگ
 7. طرح سفارشی
 8. طرح هفت رنگ یا Spectra

انواع ورق کامپوزیت از نظر لایه میانی

بر اساس کاربرد لایه میانی ورق کامپوزیت از مواد مختلف زیر تشکیل می شود.

 • پلی اتیلن درجه یک
 • پلی اتیلن بازیافت شده
 • لایه میانی از جنس ضد حریق 1B
 • لایه میانی از جنس ضد حریق 2A ( از هیدروکسید آلومینیوم و یا دیگر مواد معدنی تولید می گردد)

ورق کامپوزیت ضدحریق

قیمت ورق کامپوزیت

معمولا تمام ورق های کامپوزیت نسبت به حرارت و آتش مقاومت دارند ولیکن از لحاظ نقطه ای که آتش می گیرند و شعله ور می شوند با هم متفاوت هستند. همچنین به صورت علمی هیچ نوع ورقی نمی تواند کاملا در برابر آتش مداوم مقاومت بکند معمولا ورق های ضد حریق به نیمه  ضدحریق و تمام ضد حریق دسته بندی می شوند و نمونه تمام ضد حریق تا دمای حدود 500 درجه سانتیگراد را تحمل می کند.

به طور کلی پلی اتیلن استفاده شده در لایه میانی ورق کامپوزیت غیرقابل اشتعال است اما بر اساس حساسیت پروژه و وجود مواد اشتعال زا در نزدیکی این ورق ها از لایه میانی 2Aو 1B استفاده می شود که باعث می شود لایه میانی دیرسوز تر از لایه معمول پلی اتیلن شود .

کاربرد این نوع ورق تمام ضد حریق بیشتر برای جایگاه های سخت توصیه می شود. ما توصیه میکنیم که حدالمقدور از این نوع ورق کامپوزیت استفاده نمایید. توجه داشته باشید که این نوع ورق گرانتر از انواع دیگر است.

قیمت ورق کامپوزیت

شرکت در آزمایشی جالب دو نمونه ورق کامپوزیت معمولی و ضد حریق را از لحاظ مقاومت در برابر آتش تست کرده که ویدئو مربوطه در زیر مشاهده می کنید.

ورق کامپوزیت لانه زنبوری چیست؟

نوعی ورق کامپوزیت است که  به جای لایه پلی اتیلن وسط، از خود آلومینیوم به شکل طرح لانه زنبوری استفاده شده است این نوع ورق های آلومینیومی کامپوزیت دارای تنوع رنگی بالایی هستند و کاربردهای بسیاری نیز در نما دارند و هیچ محدودیتی در اجرا وجود ندارد ، اما از آنجا که در صورت آتش سوزی هسته پلی اتیلن در این نوع محصول حذف شده است ، در صورت حریق و آتش سوزی هیچ گونه بخار و گاز سمی تولید نخواهند کرد.

قیمت ورق کامپوزیت

در زیر تصویر مربوط به این محصول خارق العاده را مشاهده می کنید.

ورق کامپوزیت لانه زنبوری
ورق کامپوزیت لانه زنبوری

ورق کامپوزیت برس خورده چیست؟

نوعی رنگبندی از انواع ورق می باشد که  سطح رویی آن به شکل برس خورده دیده می شود. اگر تصمیم دارید از این نوع ورق در نمای ساختمان استفاده کنید حتما جهت برس روی ورق را از نصاب کامپوزیت بپرسید و دقت کنید که تمام جهت برس ها به یک طرف باشد یا با هماهنگی با کامپوزیت کار طرح دلخواه خودتان را پیش ببرید.

این نقضیه حتی در نوع ورق کامپوزیت معمولی نیز صادق است. جهت فلش پشت ورق نشانگر سمتی است که رنگ آمیزی در کارخانه روی ورق انجام شده است و در اجرا خیلی مهم است زیرا دو ورق در جهت های مخالف، رنگ متفاوتی به چشم منعکس می کنند.

ورق کامپوزیت برس خورده
ورق کامپوزیت برس خورده

ورق کامپوزیت طرح چوب چیست؟

طرح چوب نیز نوعی رنگبندی از انواع ورق کامپوزیت می باشد که سطح رویی آن به شکل طرح چوب داست. اگر تصمیم دارید از این نوع ورق در نمای ساختمان استفاده کنید حتما جهت طرح را با نصاب هماهنگ کنید.

معمولا در ستون های عمودی بلند طرح نیز باید عمودی باشد و در نمای افقی کامپوزیت طرح چوب باید افقی نصب گردد.تجربه نشان داده است که استفاده از این نوع طرح به همراه ورق رنگ طلایی آینه ای یا نقره ای آینه ای یا سفید همخوانی خوبی به وجود می آورد.

ورق کامپوزیت طرح چوب
ورق کامپوزیت طرح چوب

ورق کامپوزیت طرح سنگ چیست؟

نوع دیگری از رنگ بندی های ( کالرچارت ورق کامپوزیت )  ورق کامپوزیت طرح سنگ می باشد که الگوهایی همانند سنگ روی آن ها به تصویر در آمده است. به طور معمول از ورق کامپوزیت طرح سنگ در نمای داخلی ساختمان ها یا پای نما استفاده می گردد. خصوصیات ظاهری این نوع ورق را همانند طرح چوب باید رعایت کنید تا هنگام اتمام پروژه از آن لذت ببرید. در زیر تصویری از 4 نمونه ورق کامپوزیت طرح سنگ را مشاهده می‌کنید.

ورق کامپوزیت طرح سنگ
ورق کامپوزیت طرح سنگ

ورق کامپوزیت طرح آینه چیست؟

این نوع ورق همانطور که از اسم آن پیدا است سطحی مانند آینه دارد که در چند ین رنگ زمینه مانند نقره ای طلایی و… در کالرچارت ورق کامپوزیت دیده می شود. کاربرد این نوع ورق ها در سطوح باریک توصیه می گردد همچنین ترکیب این نوع ورق با ورق های طرح سنگ یا طرح چوب، خروجی بسیار زیبایی را به نمای پروژه شما هدیه می دهد. در تصویر زیر 4 مدل ورق کامپوزیت طرح آینه را مشاهده می‌کنید.

ورق کامپوزیت طرح آینه
ورق کامپوزیت طرح آینه

ورق کامپوزیت طرح آجر چیست؟

یکی دیگر از انواع ورق کامپوزیت، نوع طرح آجر آن است که روی سطح ورق خطوطی به شکل آجر ترسیم شده است. این نوع ورق کامپوزیت هم در نمای داخلی و هم در نمای خارجی ساختمان کاربردی های خاص  خودش را دارد. اگر میخواهید نمای داخلی اتاق یا سالن پذیرایی را با ورق کامپوزیت زیبا کنید، ممکن است یکی از انتخاب های شما این نوع ورق خاص و طرح دار باشد، اما استفاده بیش از اندازه آن توصیه نمی گردد حتما از ورق های زمینه ساده در کنار این ورق استفاده نمایید.

ورق کامپوزیت طرح آجری نقره ای رنگ
ورق کامپوزیت طرح آجری نقره ای رنگ

ورق کامپوزیت سه بعدی چیست؟

نوعی دیگر از انواع ورق کامپوزیت، نمونه سه بعدی آن است که معمولا به دو دسته بندی تقسیم می شود. دسته اول به شکل پرس شده با دستگاه حالت می گیرد و سپس گوشه های اضافه قیچی می شود و دسته دوم توسط مونتاژکار ورق کامپوزیت به اشکال هندسی مانند هرم در می آید و با آرایش منظمی کنار هم چیده می شود.

ما سعی کردیم ویدئویی در این رابطه برای آشنایی بهتر شما با این نوع ورق ها از منابع خارجی تهیه کنیم.

ورق کامپوزیت سه بعدی
ورق کامپوزیت سه بعدی

ورق کامپوزیت نانو هایگلاس شاینینگ چیست؟

نوعی روکش پیشرفته است این نسل جدید از ورقهای کامپوزیت آلومینیومی این قابلیت را دارد تا روکش P.V.D.F را با ساختار مایکرو یا نانو ترکیب کند که حاصل آن ورقی با دفع فوق العاده گرد و غبار و ضد رطوبت همراه با ویژگی منحصر به فرد درخشندگی خیره کننده می باشد.

در برخی از پروژه ها از چسب درزگیر سیلیکون استفاده می گردد که در مدت زمان طولانی بر اثر قطرات باران لکه های سیاهی ایجاد می کند که تمیز کردن آن بسیار دشوار است پس از آن به شدت ظاهر نما را تحت تاثیر قرار میدهد .

تنولوژی نانو در ورق کامپوزیت

ورق کامپوزیت نانو
ورق کامپوزیت نانو

در حال حاضر ورق کامپوزیت نانو این مشکل را حل کرده است. این تکنولوژی برتر این امکان را فراهم می‌کند که ذرات گرد و غبار در هوا بر روی سطح ورق باقی نماند و نیز به کمک قطرات باران سطح ورق تمیز می گردد و سطح درخشان ورق کامپوزیت دوباره نمایان می شود.

در نتیجه در هزینه های سنگین شستشوی نما صرفه جویی خواهد شد. سطح خارجی ورقهای کامپوزیت نانو ، شاینینگ و های گلاس با بهره مندی از تکنولوژی برتر نانو، براقیت و درخشندگی خیره کننده بیشتری را نسبت به ورقهای آلومینیوم کامپوزیت P.V.D.F معمولی دارا می باشد.

ورقهای آلومینیوم کامپوزیت ضمن دارا بودن خواص ممتازی نظیر استحکام مناسب، مقاومت در برابر آتش، رنگهای متنوع و غیره، به دلیل وجود یک لایه رنگ نانو از خصوصیات منحصر به فردی نظیر پاکیزگی طولانی مدت، مقاومت در برابر مواد اسیدی و قلیایی نیز برخوردار هستند. این فناوری برتر، تلالوء و براقیت چشم‌گیری را به همراه سطحی متالیک برای این ورق های آلومینیوم کامپوزیت به ارمغان می آورد.

ورق کامپوزیت هفت رنگ یا Spectra چیست؟

یکی دیگر از انواع ورق کامپوزیت که ممکن است در کالرچارت مشاهده کنید نوع هفت رنگ یا Spectra است که بی شک یکی از بهترین رنگ بندی هایی است که تا به حال ارائه شده است. ما سعی کردیم تصاویری از اجرای این نوع ورق بسیار زیبا از منابع خارجی بر روی ساختمان برای شما تهیه کنیم.

ورق کامپوزیت هفت رنگ
ورق کامپوزیت هفت رنگ

کاربرد ورق کامپوزیت

از ورق کامپوزیت در موارد مختلفی استفاده می شود از جمله:

 • انجام نمای ساختمان
 • بازسازی نماهای قدیمی
 • دکوراسیون داخلی
 • تابلو فروشگاه ها
 • پوشش سقف ها