فهرست موضوعات این برگه
اجرای نمای کامپوزیت در سمیرم | 09122448082
    26 دقیقه زمان مطالعه
   May 9, 2022

نمای کامپوزیت در سمیرم

قیمت نمای کامپوزیت در سمیرم به عوامل مختلفی مانند نوع ورق ( که شامل برند ، ضخامت ، درصد خلوص مواد پلی اتیلن و آلومینیوم ، ضد حریق بودن یا نبودن و نوع رنگبندی  است ) نوع طرح سه بعدی ( هر چه تعداد طرح ها بیشتر باشد هزینه آن بالاتر می شود ) روش نصب ورق کامپوزیت (به دلیل شیار دار کردن ورق روش فیکس میزان مصرف ورق بیشتری نسبت به روش غیر استاندارد H L یا زیواری دارد. روش هنگ نیز هزینه مازاد زیادتری نسبت به روش فیکس دارد )

مقدار قوطی مصرفی در نمای ساختمان ( که نصاب ها در آن خیلی موثر هستند و رابطه مستقیمی با حجم پروژه دارد ) مقدار و حجم پروژه ( هر میزان حجم پروژه بیشتر باشد ، کارفرما هزینه کمتری برای اجرا متحمل می شود ) ارتفاع پروژه ( هر چه ارتفاع بیشتر باشد هزینه نصب داربست و پس از آن ورق کامپوزیت، برای کارفرما بیشتر می شود ) محل پروژه ( هر چه محل پروژه دور افتاده تر باشد ، کارفرما هزینه بیشتری را متحمل می شود )

بستگی دارد . با این شرایط قیمت دادن برای نمای کامپوزیت بدون در نظر گرفتن موارد فوق نمی تواند دقیق باشد.

نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

اما شما قیمت حدودی را نیاز دارید که با شرح زیر می توانید حدود قیمت نمای کامپوزیت را به دست آورید. در آنالیزهای کلی هزینه ها به موارد زیر جهت محاسبه دقیق مساحت نما حتما توجه گردد:

نوع روش اجرا مشخص گردد ( در میزان استفاده از پیچ و پرج ، الکترود ، صفحه برش و چسب …. تاثیر می گذارد ) اندازه برش ورق ها ( به طبع به هر میزان که اندازه ها بزرگتر باشد هزینه کمتر می شود )

توجه به طرح نما و عوارض مثل فرو رفتگی برامدگی ( توجه به پیچیدگی نما و گاهی کرو کردن ورق کامپوزیت، به خودی خود هزینه مازاد است ) تعداد پنجره ها و نوع فلاشینگ دور آن و میزان حجم برجستگی ورق کامپوزیت طرح فلاشینگ در پشت بام که سراسری انجام می شود یا خیر

نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

به طور کلی هزینه های اجرا که بر روی نمای کامپوزیت در سمیرم تاثیر گذار است، برای کارفرمایان محترم به شرح زیر می باشد:

خرید ورق کامپوزیت / زیرسازی نمای کامپوزیت با پروفیل آهنی ( خرید پروفیل 4040 یا 2040 یا… ) / اجرت نصب ورق کامپوزیت توسط نصاب ( که به روش نصب بستگی دارد هزینه روش هنگ از فیکس بیشتر است ) / طراحی (در برخی موارد احتساب می گردد )/ پوست کنی نمای کامپوزیت (در پروژه های عظیم اهمیت پیدا می کند) / برش ورق کامپوزیت برای نصب لامپ هالوژن (در پروژه‌های جایگاه سوخت اهمیت پیدا می کند)

نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

قیمت هر متر مربع نمای کامپوزیت در سمیرم

عوامل مهم در قیمت گذاری هر متر مربع نمای کامپوزیت : تعداد پنجره ها و فرو رفتگی ها قوص ها در نمای ساختمان که معمولا کارفرمایان جهت محاسبه ورق کامپوزیت مصرفی طول و عرض نمای خود را درهم ضرب میکنند و مساحت پنجره ها را از این مقدار کم میکنند. اما پنجره ها بدلیل داشتن گوشه و خم کنار پنجره و فلاشینگ کف و سقف پنجره عملا بر متراژ نمای کامپوزیت اضافه می کنند.

خب چیزی که خیلی واضح هست وزن بسیار کم آن در ابتدا نظرها را به خودش جلب می کند و سپس سرعت اجرای آن مخصوصا در زیر سقف ها قطعا در مقایسه با سنگ ما نمی توانیم نمای کامپوزیت را از نظر مقاوم بودن در برابر ضربه مقایسه کنیم.

اما سنگ به دلیل وزن بالا و سرعت اجرای کند در هر موقعیت و و فرصتی قابل کار نمی باشد و باید رفت سراغ گزینه های بعدی به علاوه این که سنگ را اگه پس از مدتی از طرح و رنگ آن خسته شویم.

تعویض آن کار بسیار دشواری است و تخریب یک نمای رومی بسیار هزینه بر است ، بنابر این اگر فکر می کنید نمای محل مورد نظر شما باید با تغییر دکوراسیون تغییر یابد انتخاب عاقلانه ای خواهد بود. در مقایسه با نمای شیشه ای نیز با در نظر گرفتن انعطاف پذیری ورق کامپوزیت و وزن آن این نما کابرد بیشتری دارد.

نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

خرید ورق کامپوزیت طرح سنگ در سمیرم

نوع دیگری از رنگ بندی های ( کالرچارت ورق کامپوزیت )  ورق کامپوزیت طرح سنگ می باشد که الگوهایی همانند سنگ روی آن ها به تصویر در آمده است. به طور معمول از ورق کامپوزیت طرح سنگ در نمای داخلی ساختمان ها یا پای نما استفاده می گردد. خصوصیات ظاهری این نوع ورق را همانند طرح چوب باید رعایت کنید تا هنگام اتمام پروژه از آن لذت ببرید. در زیر تصویری از 4 نمونه ورق کامپوزیت طرح سنگ را مشاهده می‌کنید.

نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

لیست ورق کامپوزیت آلومینیوم در سمیرم

ورق کامپوزیت ارزان در سمیرم

مهمترین موضوع پیش از برآورد قیمت ورق کامپوزیت ارزان ، مشخص کردن محل استفاده ورق‌های کامپوزیت است. متناسب با محل استفاده ، ضخامت پوسته رویی می‌توانند تغییر می کند که یکی از مهمترین فاکتورهای قیمت ورق کامپوزیت، ضخامت پوسته آلومینیوم است. در حال حاضر تمام استفاده کنندگان از ورق کامپوزیت به دنبال ورق کامپوزیت ارزان هستند اما باید مخاطرات این نوع نگاه را در زمان اجرا و مصرف مد نظر قرار داد.

به طور مثال : استفاده از ورق تابلویی جهت مغازه با پوسته ضعیف به جای ورق نمای خارجی باعث می شود که در کوتاه مدت ورق‌ها درنما موج بردارند.شما تصور می کنید تابش آفتاب در تابستان چه عواقبی بر روی ورق کامپوزیت نامرغوب خواهد داشت. همچنین استفاده از ورقهای پلی استر برای نمای خارجی ممنوع است و از این ورقها صرفا باید برای نمای داخلی استفاده گردد.

استفاده نابجای ورق کامپوزیت هم می تواند خسازت مالی و هم جانی در بر داشته باشد. توصیه ما به شما انجام یک مشاوره رایگان در این خصوص با ما است.

نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم
ردیف / نام ورق /قیمت
1ورق کامپوزیت 0.3 استعلام قیمت
2ورق کامپوزیت 0.3 - هایگلاس استعلام قیمت
3ورق کامپوزیت 0.3 - شاین استعلام قیمت
4ورق کامپوزیت طرح چوب استعلام قیمت
5ورق کامپوزیت طرح سنگ استعلام قیمت
6ورق کامپوزیت 0.5 استعلام قیمت
ردیف/ نام ورق/ قیمت
1ورق پرمیوم باند پوسته0.5 کد(145 الی101) p.v.d.f استعلام قیمت
2ورق پرمیوم باند پوسته 0.3 کد(145 الی 101)p.v.d.f استعلام قیمت
3ورق پرمیوم باند pvdf economy کد(145 الی101)p.v.d.f استعلام قیمت
4ورق پرمیوم باند خش دار رنگ سیلور(کد 322)0.3 استعلام قیمت
5ورق پرمیوم باند خش دار رنگ طلایی(کد 323)0.3 استعلام قیمت
6ورق پرمیوم باند آیینه ای معمولی 0.3کد 324 استعلام قیمت
7ورق پرمیوم باند آینه‌ای طلایی 0.3(کد325) ( ضمانت نامه داخلی) استعلام قیمت
8ورق پرمیوم باند نانو/ های گلاس(nano high gloss) 0.3 دهم کد(664 الی 650) استعلام قیمت
9ورق پرمیوم باند نانو/ های گلاس(nano high gloss) 0.5 دهم کد(664 الی 650) استعلام قیمت
10ورق پرمیوم باندهای گلاس شاینینگ(بدون نانو) sp0.3 دهم استعلام قیمت
11ورق پرمیوم باند 4mm (مخصوص تابلو تبلیغاتی) استعلام قیمت
12ورق پرمیوم باند طرح سنگ قدیم pvdf(matt stone design) (جهت نمای خارجی)پوسته 0.3 و 0.4 دهم استعلام قیمت
13ورق پرمیوم باند طرح سنگ جدید pvdf(matt stone design) (جهت نمای خارجی)پوسته 0.4 دهم استعلام قیمت
14ورق پرمیوم باند باند آینه‌ای مسی 0.3 دهم (کد320) ( ضمانت نامه داخلی – و تابلو 1 سال) استعلام قیمت
15ورق پرمیوم باند طرح چوب pvdf (جهت نمای خارجی) 0.3 و 0.4 دهم کد(542 الی 540) استعلام قیمت
16ورق پرمیوم باند طرح سنگ ضخامت 4mm (جهت نمای داخلی) کد ( 995 تا 990) استعلام قیمت
17ورق پرمیوم باند طرح چوب بافت دار ( embossed wood design) پوسته 0.4 کند سوز استعلام قیمت
18ورق پرمیوم باند طرح چرم ( wrinkle design) حریب پوسته 0.4 کند سوز استعلام قیمت
19طرح ضد خش سنباده‌ای (anti-scatch design) pvdf پوسته 0.4 کند سوز استعلام قیمت
20ورق پرمیوم باند خشدار دابل پلی استر 4mm (نمای داخلی) استعلام قیمت
21ورق پرمیوم باند دابل پلی استر 4mm (نمای داخلی)و 1سال ضمانت نمای خارجی پوسته 0.2 کد 101/121/126/128 استعلام قیمت
22ورق پرمیوم باند دابل پلی استر 4mm (نمای داخلی)و 1سال ضمانت نمای خارجی پوسته 0.3 کد 130 استعلام قیمت

نمای کامپوزیت طرح چوب در سمیرم

طرح چوب نیز نوعی رنگبندی از انواع ورق کامپوزیت است که سطح رویی آن به شکل طرح چوب داست. اگر تصمیم دارید از این نوع ورق در نمای ساختمان استفاده کنید حتما جهت طرح را با نصاب هماهنگ کنید. معمولا در ستون های عمودی بلند طرح نیز باید عمودی باشد و در نمای افقی کامپوزیت طرح چوب باید افقی نصب گردد.تجربه نشان داده است که استفاده از این نوع طرح به همراه ورق رنگ طلایی آینه ای یا نقره ای آینه ای یا سفید همخوانی خوبی به وجود می آورد.

نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

معایب نمای کامپوزیت

معایب نمای کامپوزیت یا مشکلات موجود در استفاده از این محصول بی تردید بزرگترین مشکل موجود، که به این صنعت نوین لطمه می زند.در زیر ما سعی کردیم به چند مورد آن اشاره کنیم.

 1. استفاده از محصولات بی کیفیت و متحمل شدن خسارت : (با وجود اینکه در بازار کشور محصولاتی با کیفیت مناسب و استاندارد و همچنین گروه های متخصص برای اجرای این نما هم اتفاقاً وجود دارد. استفاده از ورق غیر متعارف در نمای ساختمان های حساس و بروز آتش سوزی و… )
 2. اجراهای نامناسب توسط برخی افراد غیر متخصص : ( انتظار می رود به خصوص در بحث اجرای ورق افراد متبحر و کاردان صرفاً به اجرای این محصول بپردازند و افراد غیر متخصص از لطمه زدن به این صنعت نوپا دست بکشند. هم چنین کارفرمایان محترم پس از تحقیق و اطمینان به کیفیت ورق و اجرا اقدام به نماسازی نمایند و این امر مهم را تنها از شرکت های معتبر بخواهند. )
 3. صرفه اقتصادی : ( نمای کامپوزیت از نظر صرفه اقتصادی مخصوصا نوع ضد حریق ، نسبت به نمای سنگ و یا آجر به صرفه نیست. پس اگر به دنبال نمای مقرون به صرفه هستید ، مسلما نمای کامپوزیت نمی تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. )

 4. جرم پذیری : ( جرم پذیری نمای کامپوزیت نسبتا بالا بوده زیرا این نما از فلز آلومینیوم با رنگ کوره بوده که این خود از ایرادات وارده به این نما از جهت جذب ذرات معلق در هوا می باشد.البته نمونه ورقهای با فناوری نانو ضد گرد و غبار هستند. )

 5. امکان رشد و تکثیر حشرات در شکاف های آن : البته با اتخاذ کارهای پیشگیرانه در صورتی که در نمای داخلی ساختمان استفاده می کنید از حشره کش و… بایستی استفاده گردد.
 6. مقاومت پایین در برابر ضربه : از جمله معایب نمای کامپوزیت ساختمان محسوب می شوند.
نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

اجرای کامپوزیت نما

پیش از هر اقدامی اول باید روش اجرا کامپوزیت نما را مشخص کرد که لبه های برگشتی در روش های مختلف نصب عرض متفاوتی را دارند. در مجموع می توان گفت که در روش نصب فیکس سطح گسترده در حدود 10 الی 15 درصد بیشتر از سطح نمایان نما است. و در روش هنگ این مقدار به 15 الی 20 درصد می رسد. علت این است که در روش هنگ لبه برگشتی به دلیل عرض پانچ روی ورق بیشتر می باشد.

روش فیکس10% - 15%
روش هنگ15% - 20%

تصاویری مربوط به عکس نمای کامپوزیت ساختمان در سمیرم که توسط این شرکت اجرا شده در داخل فهرست نمونه‌کار قرار دارد و پروژه های مربوط به آن را خواهید دید. غیر از آن ما تعدادی تصویر برای شما آماده کرده ایم که در زیر میتوانید مشاهد کنید.

عکس نمای کامپوزیت ساختمان در سمیرم بدنه نقره ای

نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

نما کامپوزیت ویلایی

نمای ساختمان مثل تمامی طراحی ها به رعایت قرینه و تعادل احتیاج دارد که موجب می شود متناسب و زیباتر در نظر بیاید و راه های بسیاری برای رسیدن به این تقارن و تعادل در طراحی وجود دارد که اشاره خواهیم نمود. مثلا می شود ساختمانی را که درب آن در وسط ساختمان قرار دارد و پنجره های آن با فاصله مساوی در طرفین آن قرار دارد و یا ساختمانی که تقارن آن با استفاده از خطوط در پشت بام و پنجره ها شکل گرفته شده ساختمانی که در آن تقارن رعایت شده باشد جلوه بهتری خواهد داشت.

نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

نمای کامپوزیت ساختمان مسکونی در سمیرم

خب چیزی که واضح هست وزن بسیار کم آن در ابتدا نظرها را به خودش جلب می کند و سپس سرعت اجرای آن مخصوصا در زیر سقف ها قطعا در مقایسه با سنگ ما نمی توانیم نمای کامپوزیت را از نظر مقاوم بودن در برابر ضربه مقایسه کنیم. اما سنگ به دلیل وزن بالا و سرعت اجرای کند در هر موقعیت و و فرصتی قابل کار نمی باشد و باید رفت سراغ گزینه های بعدی به علاوه این که سنگ را اگه پس از مدتی از طرح و رنگ آن خسته شویم.

تعویض آن کار بسیار دشواری است و تخریب یک نمای رومی بسیار هزینه بر است ، بنابراین اگر فکر می کنید نمای محل مورد نظر شما باید با تغییر دکوراسیون تغییر یابد انتخاب عاقلانه ای خواهد بود. در مقایسه با نمای شیشه ای نیز با در نظر گرفتن انعطاف پذیری ورق کامپوزیت و وزن آن این نما کابرد بیشتری دارد .

نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

نمای کامپوزیت طرح چوب

با متداول‌تر شدن استفاده از نمای کامپوزیت ورق کامپوزیت طرح چوب و ورق کامپوزیت طرح سنگ و آجر نیز وارد بازار شدند و به دلیل داشتن زیبایی و استحکام چوب در قالب ورق‌های سبک بدون فرسایش، بدون پوسیدگی، مقاوم در برابر حشره و قابل اجرا در اشکال مختلف، محبوبیت خاصی در بین معماران و پیمانکاران ساختمان یافته اند . ورق کامپوزیت طرح چوب ، در طی فرایند پیچیده ی تکنولوژی رنگ فلوروکربن تولید می گردد.

نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

چه رنگی انتخاب کنیم؟

انتخاب رنگ مناسب می‌تواند معایب نمای ساختمان شما را بپوشاند و یا برعکس اگر اشتباه انتخاب کنید می تواند نظرها را به سمت معایب ساختمان شما جلب کند متاسفانه و هر عابری که رد می شود مهندس ناظر می شود …. انتخاب امن و مناسب برای رنگ نمای ساختمان ، انتخاب دو سایه و ته رنگ از یک رنگ است معمولا و سایه رنگ روشن تر و یا تاریک تر از یک رنگ می تواند برای بدنه ساختمان و رنگ دیگر برای قسمت‌های دیگر ساختمان استفاده گردد و یک رنگ سومی نیز می تواند برای درب ها در نظر گرفته شود ولی ما با سه رنگ زیاد موافق نیستیم.

 نمای کامپوزیت ساختمان دو طبقه

نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

تصویر بالا مربوط به پروژه‌های نمای کامپوزیت برای ساختمان های دو طبقه که اجرا شده است را مشاهده می‌کنید. معمولا کارفرمایان سعی می کنند که بر اساس محل قرار گیری تابلو طرح های سه بعدی را برگزینند و طراحی ها از ساده شروع شده و باکس ها شلوغ تر می شوند.باکس دور پنجره هم از اهمیت بالایی برخوردار است. میزان برجستگی زیرسازی آهنی زیر ، مشخص می کند که چقدر حجم نمای ساختمان شما رو به جلو باشد و هر میزان که برجستگی بشتر باشد، تورفتگی پنجره های ساختمان بیشتر می شود.

کامپوزیت نما در سمیرم

قبل از هر چیز، اجازه بدهید توضیحات کوتاهی درباره نمای کامپوزیت و اجرای نمای کامپوزیت در سمیرم و سپس قیمت هر متر مربع این نما را به صورت کلی شرح دهیم. با ما همراه باشید و حرفه ای پیش بروید.

نمای ساختمان از ویژگی‌های بسیار مهم یک ساختمان به شمار می رود. به همین خاطر برای ساکنین، مالکین، شهرداری و … اهمیت بسیار زیادی دارد. در حقیقت می‌توان گفت که یکی از معیارهای سنجش یک ساختمان، ظاهر آن می‌باشد. امروزه طراحان و مجریان نمای ساختمان از روش‌ها و مصالح گوناگونی برای طراحی نمای ساختمان استفاده می کنند. از جمله روش های نوین، می توان به نمای کامپوزیت اشاره نمود.

نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

نمای کامپوزیت ساختمان چیست؟

یکی از مصالح محبوب و مورد استفاده در نمای ساختمان ها، نمای آلومینویم کامپوزیت می‌باشد که برای اولین بار توسط کشور آلمان ابداع شد و به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد، کیفیت بالا و نداشتن محدودیت در طراحی و اجرای آن بسیار مورد توجه قرار گرفت. ورق کامپوزیت از جنس آلومینیوم است که به صورت پنل در ابعاد مشخص تعیین شده توسط طراح نما که به آنها کامپوزیت کار یا نصاب کامپوزیت نیز می گویند اجرا می‌گردد.

نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

با وجود اینکه در بازار کشور محصولاتی با کیفیت مناسب و استاندارد و همچنین گروه های متخصص برای اجرای این نما هم اتفاقا وجود دارد، انتظار می رود به خصوص در بحث اجرای ورق افراد متبحر و کاردان صرفا به اجرای این محصول بپردازند و افراد غیر متخصص از لطمه زدن به این صنعت نوپا دست بکشند. هم چنین کارفرمایان محترم پس از تحقیق و اطمینان به کیفیت ورق و اجرا اقدام به نماسازی نمایند و این امر مهم را تنها از شرکت های معتبر بخواهند. حتما قبل از هر اقدامی خوب درباره نوع ورق تحقیق کنید.

نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

اجرای نمای کامپوزیت در سمیرم

ما در این تارنما سعی کردیم تعدادی از نمونه‌کارهای مختلف را در دسته‌بندی های مربوطه قرار دهیم تا بازدیدکنندگان برخی از پروژه هایی اجرایی این شرکت را مشاهده نمایند. پایبند بودن به اصول کار فنی و رعایت موارد ایمنی جزئی از قوانین اجرایی نصاب های ما است. این شرکت همچنین فروشنده انحصاری ورق کامپوزیت نیووال در سمیرم است. پروژه نمای کامپوزیت مجتمع فردوس غرب در سمیرم از این ورق مرغوب استفاده شده است.

نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

نصاب کامپوزیت در سمیرم

نصب نمای کامپوزیت به 4 روش فرم اچ ال، فیکس، هنگ، کلیپس توسط گروه فنی اجرایی انجام می شود. در حین اجرای نمای کامپوزیت، چند بخش کار وجود دارد که افراد گروه فنی در غالب گروه هر کدام وظیفه ای را انجام می دهند. گروه اول در حال انجام اقدامات اولیه بر روی پروفیل ها (مانند رنگ ضد زنگ زدن برش پروفیل ) هستند و پس از پایان، جوشگار ها وارد عمل می شوند و زیرسازی را طبق طرح سه بعدی نمای کامپوزیت پیش می برند.

گروه بعدی نیز شروع به برش و خم ورق ها در اندازه مشخص شده روی میز کار می کنند و پس از آماده سازی ورق، آن را تحویل نصاب نمای کامپوزیت می دهند تا پانل را روی نما نصب کند.

نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

قیمت هر متر مربع نمای کامپوزیت در سمیرم

قیمت ورق کامپوزیت تحت تاثیر چند عامل مانند تاریخ تولید ورق و مشخصات آن است و قیمت هر متر مربع نمای کامپوزیت به عواملی مثل روش اجرا و نوع طرح و اندازه های ورق می باشد که با توجه به میزان پرتی و کوچک و بزرگ بودن ابعاد ورق ها قیمت تمام شده هر متر مربع متغییر شایانی می کند.

نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

قیمت نمای کامپوزیت در سمیرم

قیمت نمای کامپوزیت به عوامل مختلفی مثل:

 1. نوع ورق ( که شامل برند ، ضخامت ، درصد خلوص مواد پلی اتیلن و آلومینیوم ، ضد حریق بودن یا نبودن و نوع رنگبندی  است )
 2. نوع طرح سه بعدی ( هر چه تعداد طرح ها بیشتر باشد هزینه آن بالاتر می شود )
 3. روش نصب ورق کامپوزیت (به دلیل شیار دار کردن ورق روش فیکس میزان مصرف ورق بیشتری نسبت به روش غیر استاندارد H L یا زیواری دارد ، روش هنگ نیز هزینه مازاد زیادتری نسبت به روش فیکس دارد )
 4. مقدار قوطی مصرفی در نمای ساختمان ( که نصاب ها در آن خیلی موثر هستند و رابطه مستقیمی با حجم پروژه دارد )
 5. مقدار و حجم پروژه ( هر میزان حجم پروژه بیشتر باشد ، کارفرما هزینه کمتری برای اجرا متحمل می شود )
 6. ارتفاع پروژه ( هر چه ارتفاع بیشتر باشد هزینه نصب داربست و پس از آن ورق کامپوزیت ، برای کارفرما بیشتر می شود )
 7. محل پروژه ( هر چه محل پروژه دور افتاده تر باشد ، کارفرما هزینه بیشتری را متحمل می شود )

بستگی دارد . با این شرایط قیمت دادن برای نمای کامپوزیت بدون در نظر گرفتن موارد فوق نمی تواند دقیق باشد.

نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

اما شما قیمت حدودی را نیاز دارید که با شرح زیر می توانید حدود قیمت نمای کامپوزیت را به دست آورید. در آنالیزهای کلی هزینه ها به موارد زیر جهت محاسبه دقیق مساحت نما حتما توجه گردد:

 • نوع روش اجرا مشخص گردد ( در میزان استفاده از پیچ و پرج ، الکترود ، صفحه برش و چسب …. تاثیر می گذارد )
 • اندازه برش ورق ها ( به طبع به هر میزان که اندازه ها بزرگتر باشد هزینه کمتر می شود )
 • توجه به طرح نما و عوارض مثل فرو رفتگی برامدگی ( توجه به پیچیدگی نما و گاهی کرو کردن ورق کامپوزیت، به خودی خود هزینه مازاد است )
 • تعداد پنجره ها و نوع فلاشینگ دور آن و میزان حجم برجستگی ورق کامپوزیت
 • طرح فلاشینگ در پشت بام که سراسری انجام می شود یا خیر
نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

به طور کلی هزینه های اجرا که بر روی قیمت نمای کامپوزیت تاثیر گذار است، برای کارفرمایان محترم به شرح زیر می باشد:

 1. هزینه خرید ورق کامپوزیت
 2. هزینه زیرسازی نمای کامپوزیت با پروفیل آهنی ( خرید پروفیل 4040 یا 2040 یا… )
 3. هزینه اجرت نصب ورق کامپوزیت توسط نصاب ( که به روش نصب بستگی دارد هزینه روش هنگ از فیکس بیشتر است )
 4. هزینه طراحی (در برخی موارد احتساب می گردد )
 5. هزینه پوست کنی نمای کامپوزیت (در پروژه های عظیم اهمیت پیدا می کند)
 6. هزینه برش ورق کامپوزیت برای نصب لامپ هالوژن (در پروژه‌های جایگاه سوخت اهمیت پیدا می کند)
نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

عکس نمای کامپوزیت ساختمان در سمیرم

پوشش نمای ساختمان با پانلهای بزرگ آلومینیومی که آن را بصورت عکس نمای کامپوزیت ساختمان مسکونی در اینترنت مشاهده می کنید یا در سطح شهر در حقیقت یک محصول مدرن چند لایه ای با پوشش آلومینیومی در ابعاد دلخواه به ضخامت ۴ میلی متر هستش که متشکل از دو لایه ورق آلومینیوم و هسته داخلی آنها از پلی اتیلن و یا مواد معدنی ضد حریق و پوشش رویه از جنس رزین PVDF دارد و اصطلاحاً ورق آلومینیوم کامپوزیت ACP  به آن گفته می شود.

نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

آلومینیوم را می توان در رنگ های مختلف رنگ آمیزی کرد و ACP ها در طیف گسترده ای از رنگ های فلزی و غیر فلزی تولید می شوند و همچنین الگوهایی که مواد دیگر مانند طرح چوب یا سنگ مرمر را تقلید می کنند. هسته معمولا پلی اتیلن چگالی پایین است، یا ترکیبی از پلی اتیلن و مواد معدنی کم پلیت برای نشان دادن خواص بازدارنده آتش است.

امروزه یکی از محبوب ترین ها در استفاده از نمای کامپوزیت ساختمان، علاوه بر طرح های یاد شده ترکیب آن با متریال های دیگر مانند چوب، اچ پی ال، شیشه، آجر نما و سیمان است.

نمای کامپوزیت در سمیرم

مزایا و معایب نمای کامپوزیت

بی شک مزایا و معایب نمای کامپوزیت برای کارفرمایان بسیار حائز اهمیت است چرا که با درک بهتر از آن میتوان خسارات احتمالی جانی و مالی را کاهش داد.در ادامه ما سعی کردیم که به آنها به صورت مجزا اشاره ای کنیم.

 1. وزن سبک : ورق کامپوزیت دارای وزن کمی در حدود 4 الی 8 کیلوگرم در هر متر مربع می باشد که در مقایسه با دیگر مصالح از قبیل شیشه، سنگ و سیمان دارای پایین ترین وزن ممکن می باشد. طبق تحقیق های انجام شده در این زمینه مشخص شد که نمای کامپوزیت آلومینیوم حدود 90% سبک تر از سنگ گرانیت ، 85% سبک تر از سیمان ، 75% سبک تر از شیشه و 50% سبک تر از ورق معمولی می باشد.

 2. نصب سریع : اجرای نمای کامپوزیت بسیار سریع‌تر از سایر نماهای ساختمانی انجام می‌شود.

 3. تعمیر و نگهداری : امکان تعوویض ورق معیوب و نگهداری آسان ، یکی دیگر از مزایای این نوع نمای ساختمان است.

 4. ورق کامپوزیت عایق صوت است: بخاطر جنس ورق کامپوزیت و به وجود آمدن لایه هوا میان نما و دیوار نمای ساختمان ، نمای کامپوزیت عایق صوتی خوبی به شمار می رود.

 5. رنگبندی متنوع و همه پسند : تنوع رنگ کالرچارت ورق کامپوزیت ، طیف بسیار گسترده ای از انواع این محصول را در اختیار شما قرار می دهد تا سلایق مختلف را پوشش دهد.
 6. مقاوم در برابر آتش سوزی : از لحاظ مقاومت در برابر آتش سوزی این محصول در نوع ضد حریق پیشرفت چشم گیری داشته و انواع ضد حریق در بسیاری از کشورها به عنوان مصالح ضد احتراق شناخته شده و در مکان های حساس مانند پمپ بنزین جایگاه سوخت و… مورد استفاده قرار می گیرند و پس از آتش سوزی نیز برای محیط زیست آلودگی ایجاد نمی کنند زیرا تمامی مواد بکار رفته در ساخت آن بدون CFC هستند و گاز سمی تولید نمی کنند.

 7. عملکرد غیر وابسته هنگام وقوع زلزله : با توجه به اینکه این ورق ها به صورت ثابت به نمای ساختمان وصل نمی شوند، در هنگام وقوع زلزله ورق ها در جای خود حرکت می کنند و فرو ریختن آنها به حدأقل می رسد. همچنین وزن کم کل سازه نما باعث کاهش ضریب زلزله در محاسبات می گردد.

 8. آب‌بندی کردن نما : یکی از مزایای نمای کامپوزیت، امکان آب بندی آن است به شکلی که امکان نفوذ آب به زیر نما وجود نداشته باشد و آب ناشی از باران و برف پس از هدایت به شیارهای تعبیه شده از محل معینی خارج می گردند.

 9. مقاوم در برابر خوردگی : این ورق ها در مقابل خوردگی ناشی از آب و هوا و باران های اسیدی کاملا مقاوم هستند و عوامل جوی هیچ گونه تأثیری بر زیبایی و کیفیت نما نخواهد گذاشت.تنها نکته مهم استفاد از ورق کامپوزیت مرغوب است تا رنگ نمای کامپوزیت تغییر پیدا نکند.

 10. اجرا در سطوح بسیار پیچیده و قوس : بخاطر فرم پذیری و انعطاف بالای ورق کامپوزیت ، می‌توان آن را کرو نمود و طرح های پیچیده و زیبایی را خلق نمود.

 11. انعطاف پذیری و فرم پذیری بالا : آلومینیوم ماده ای انعطاف پذیر است که می‌توان بر روی آن عملیات‌هایی مانند برش ، خم و سوراخ کاری انجام داد. ورق کامپوزیت که برای نمای ساختمان استفاده می شود در اشکال مختلف و با توجه به نوع نما طراحی و ساخته می شود و محدودیتی در شکل پذیری آن ها وجود ندارد. انعطاف پذیری بالای این محصولات باعث شده از آن ها در کنار مصالحی که انعطاف پذیری کمتری دارند، استفاده شود.
 12. عایق رطوبتی :آلومینیوم زنگ نمی زند و در هوای شرجی بسیار مقاوم است. برای همین بیشتر هموطنان بندر نشین و ساحل نشین از این نما بسیار استقبال کرده اند.
نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

معایب نمای کامپوزیت

معایب نمای کامپوزیت یا مشکلات موجود در استفاده از این محصول بی تردید بزرگترین مشکل موجود، که به این صنعت نوین لطمه می زند.در زیر ما سعی کردیم به چند مورد آن اشاره کنیم.

 1. استفاده از محصولات بی کیفیت و متحمل شدن خسارت : (با وجود اینکه در بازار کشور محصولاتی با کیفیت مناسب و استاندارد و همچنین گروه های متخصص برای اجرای این نما هم اتفاقاً وجود دارد. استفاده از ورق غیر متعارف در نمای ساختمان های حساس و بروز آتش سوزی و… )
 2. اجراهای نامناسب توسط برخی افراد غیر متخصص : ( انتظار می رود به خصوص در بحث اجرای ورق افراد متبحر و کاردان صرفاً به اجرای این محصول بپردازند و افراد غیر متخصص از لطمه زدن به این صنعت نوپا دست بکشند. هم چنین کارفرمایان محترم پس از تحقیق و اطمینان به کیفیت ورق و اجرا اقدام به نماسازی نمایند و این امر مهم را تنها از شرکت های معتبر بخواهند. )
 3. صرفه اقتصادی : ( نمای کامپوزیت از نظر صرفه اقتصادی مخصوصا نوع ضد حریق ، نسبت به نمای سنگ و یا آجر به صرفه نیست. پس اگر به دنبال نمای مقرون به صرفه هستید ، مسلما نمای کامپوزیت نمی تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. )

 4. جرم پذیری : ( جرم پذیری نمای کامپوزیت نسبتا بالا بوده زیرا این نما از فلز آلومینیوم با رنگ کوره بوده که این خود از ایرادات وارده به این نما از جهت جذب ذرات معلق در هوا می باشد.البته نمونه ورقهای با فناوری نانو ضد گرد و غبار هستند. )

 5. امکان رشد و تکثیر حشرات در شکاف های آن : البته با اتخاذ کارهای پیشگیرانه در صورتی که در نمای داخلی ساختمان استفاده می کنید از حشره کش و… بایستی استفاده گردد.
 6. مقاومت پایین در برابر ضربه : از جمله معایب نمای کامپوزیت ساختمان محسوب می شوند.
نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

نمای کامپوزیت مغازه در سمیرم

نمای کامپوزیت مغازه ساخت تابلو های کامپوزیت که امروزه جایگاه ویژه ای به خاطر رنگبندی ، سبک بودن ، مقاوم در برابر شرایط جوی و شکل پذیری خوب موجب شده تا قیمت نمای کامپوزیت مغازه البته با اندکی گرانی ولی دوام بالا توجه تابلوسازان را جلب کند. و بسیاری از تابلوسازان داخلی از این نوع مصالح بعنوان پیکره اصلی تابلو استفاده نمایند.

نمای کامپوزیت مغازه با توجه به کاربری واحد تجاری و همچنین دکوراسیون داخلی مغازه طراحی و اجرا می‌شود. در طراحی نمای کامپوزیت مغازه رنگ بندی ورق های کامپوزیت نقش مهمی در جلب مشتری دارد.

هر قدر رنگ به کار رفته در نمای تابلوی کامپوزیت مغازه جذاب تر باشد ، مشتری بیشتری را به سوی فروشگاه شما روانه می کند.سعی کنید از نمونه ورق نانو در اجرای تابلوی سردرب مغازه استفاده نمایید که خود تمیز کن باشد.

نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

به خاطر آلودگی هوا امکان شستشوی مدوام نمای تابلو مغازه وجود ندارد و این ورق کامپوزت دیگر نیازی به شستشو ندارد. در اجرای نمای کامپوزیت مغازه سرعت عمل و دقت و تمیزی کار بسیار مهم است که این موضوع لزوم به کارگیری از ورق های کامپوزیت با کیفیت و همچنین اجرای نما توسط نصاب های با تجربه را می طلبد.قیمت نمای کامپوزیت مغازه بر اساس متر مربع ورق کامپوزیت اجرا شده برای اجرای نمای مغازه می باشد که شامل تابلوی مغازه و ستون‌های کامپوزیت کنار ویترین شیشه ای و درب وردی مغازه می‌باشد.

نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم
 • مزایای تابلو کامپوزیت مغازه :
 1. یک آلیاژ سبک، با دوام و مقاوم برای سردر مغازه یا فروشگاه
 2. قابلیت شکل پذیری و فرم دهی بالا و جلب توجه مشتریان به مغازه شما
 3. تنوع در رنگ بندی که متناسب با نوع مغازه ، هر سلیقه ای را پوشش می دهد
 4. یک پوشش و بستر عالی برای نصب انواع حروف تبلیغاتی چلنیوم روی تابلو مغازه
 5. پوششی برای نماهای دکور داخلی و سطوح مسقف داخل مغازه
 6. اتصالات مناسب جهت هر نوع زیرسازی و قرارگیری دوربین مدار بسته
 • نکته های مهم در اجرای تابلو کامپوزیت :
 1. انتخاب جنس و کیفیت ورق کامپوزیت که می بایست از برندهای معروف باشد.
 2. استفاده صحیح و مناسب مصالح زیر سازی جهت پیکره تابلو کامپوزیت مغازه
 3. در نظر گرفتن الگوی برش ورق کامپوزیت و ردیف های منظم در اجرای بندها
 4. آب بندی و شیب مناسب تابلو در تمامی جهات
 5. خودداری از برش‌های اضافی
 6. فارسی بر کردن شکست های تابلو جهت زیبایی نما
نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

نمای کامپوزیت سفید در سمیرم

نمای کامپوزیت سفید که از ورق کامپوزیت سفید ساخته شده همانطور که از نام آن پیداست به رنگ سفید است.رنگ های سفید به چند نوع دسته بندی در کالرچارت تقسیم می شوند مانند سفید یخچالی سفید مات سفید برس خورده و طرح دار.برای رنگ کردن سطوح ورق کامپوزیت سفید از تکنولوژی PVDF و نانو PVDF جهت ثبات رنگ و عدم ایجاد ترک استفاده می‌شود.

استفاده از نمای کامپوزیت سفید در ساختمان ها حس یه روز بودن روشنی خیره کننده در عین سادگی را به بیننده القا می‌کند. این نوع از ورق کامپوزیت به طور رایج در بیمارستان ها و مراکز درمانی استفاده می‌گردد.ورق کامپوزیت سفید یکی از رایج ترین و محبوب ترین ورق های کامپوزیت است.

نمای کامپوزیت ویلایی در سمیرم

در مکان های تفریحی و ویلایی به دلیل داشتن طرح های جذاب مانند طرح چوب موجب می شود تا شهروندان و ساکنین بتوانند تعامل بهتری با محیط برقرار نمایند.نمای کامپوزیت ویلایی می تواند انتخابی مطمین برای نمای ویلای شما باشد.

قیمت روز اجرای نمای کامپوزیت در سمیرم

قیمت روز اجرای نمای کامپوزیت ارتباط مستقیمی با قیمت مواد اولیه این محصول دارد یعنی آلومینیوم و پلی اتیلن.شرکت های تولیدکننده و همچنین وارد کننده ورق کامپوزیت در کشور ما متعدد هستند. نمای کامپوزیت ساختمان بیشترین نمای اجرا شده در کشور را به خود اختصاص داده است.

در اجرای نمای ساختمان ، اکثر کشورهای دنیا از متریال های گونان استفاده می‌کنند. ولی به دلیل سهولت در دسترسی و پایین بودن قیمت و اجرا کنندگان بسیار این محصول به شدت در ایران پرطرفدار است و استفاده های زیادی در دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان از آن میگردد. در قیمت گذاری ورق کامپوزیت ضخامت پوسته آلومینیومی کامپوزیت، رنگ کامپوزیت، داشتن شرایط اختصاصی ضد حریق و لایه های ضد خش، لایه های رنگ PVDF نانو تکنولوژی پیش شرط اصلی می باشد.

نمای کامپوزیت در سمیرم
نمای کامپوزیت در سمیرم

قیمت اجرای هر متر مربع نمای کامپوزیت در سمیرم

عوامل مهم در قیمت گذاری : تعداد پنجره ها و فرو رفتگی ها قوص ها در نمای ساختمان که معمولا کارفرمایان جهت محاسبه ورق کامپوزیت مصرفی طول و عرض نمای خود را درهم ضرب میکنند و مساحت پنجره ها را از این مقدار کم میکنند. اما پنجره ها بدلیل داشتن گوشه و خم کنار پنجره و فلاشینگ کف و سقف پنجره عملا بر متراژ نمای کامپوزیت اضافه می کنند.

خب چیزی که خیلی واضح هست وزن بسیار کم آن در ابتدا نظرها را به خودش جلب می کند و سپس سرعت اجرای آن مخصوصا در زیر سقف ها قطعا در مقایسه با سنگ ما نمی توانیم نمای کامپوزیت را از نظر مقاوم بودن در برابر ضربه مقایسه کنیم. اما سنگ به دلیل وزن بالا و سرعت اجرای کند در هر موقعیت و و فرصتی قابل کار نمی باشد و باید رفت سراغ گزینه های بعدی به علاوه این که سنگ را اگه پس از مدتی از طرح و رنگ آن خسته شویم.

تعویض آن کار بسیار دشواری است و تخریب یک نمای رومی بسیار هزینه بر است ، بنابر این اگر فکر می کنید نمای محل مورد نظر شما باید با تغییر دکوراسیون تغییر یابد انتخاب عاقلانه ای خواهد بود. در مقایسه با نمای شیشه ای نیز با در نظر گرفتن انعطاف پذیری ورق کامپوزیت و وزن آن این نما کابرد بیشتری دارد.